123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Sumár sezóny 2018/2019 slovami hlavného trénera

Sumár sezóny 2018/2019 slovami hlavného trénera

Zhrnutie sezóny, pokrok od predošlého ročníka

V úvode ročníka 2018/19 nastala kontinuita skončeného úspešného ročníka 2017/18. Podarilo sa nám naviazať na dobrý herný výkon z predchádzajúcej sezóny a pretaviť ho aj do numerického výsledku. V tejto perióde sme si vybudovali u súperov rešpekt. V odvetnej časti sme mali problém našu výkonnosť doviesť aj do bodového výsledku hlavne pre individuálne zlyhania. Stretnutia, v ktorých sme boli herne lepší, vyhrávali sme, pre individuálne zlyhania sme prichádzali o víťazstvá.
V súťaži sme mali druhé najmladšie družstvo s vekovým priemerom cca. 21 rokov. Treba si uvedomiť, že títo chlapci si udržiavali 12 mesiacov stabilnú formu. Je prirodzené, že v tomto veku prichádza po tak dlhej dobe ku kolísavosti individuálnych herných výkonov. Ako som povedal v predchádzajúcom období sme si vytvorili rešpekt a aj súperi pristupovali v našich zápasoch iným spôsobom ako v minulosti. Nechceli hrať s nami otvorený futbal - volili defenzívnu taktiku, čo je svojim spôsobom pre nás ocenenie.
Komárno je sedemnástym družstvom Slovenskej republiky vo futbale. Slovensko je na 32. mieste v rebríčku FIFA. Po dlhých rokoch, kedy sa v Komárne nehral profesionálny futbal to nie je podľa mojho názoru zlé. To je štatistický výsledok. Pre mňa je podstatnejšie, že ako klub sme nabrali nové skúsenosti, ktoré nás posunú dopredu.
Nikdy nebudem spokojný, ale mám dobrý pocit z vykonanej práce.

Pocity z posledného zápasu sezóny

Po poslednom zápase fanúšikovia vytlieskali hráčov. Sme veľmi radi , že nás ľudia prichádzajú na štadión podporiť a myslím si, že väčšina má objektívny názor a sú hrdí, že Komárno hrá druhú ligu. Keby tomu tak nebolo tak by sa návštevnosť nepohybovala na úrovni druhej ligy k nadštandardu.

Vízie, predstavy o zložení kádra, infraštrukturálne zmeny

Chceme postupnými krokmi sa dopracovať k tomu, aby sa futbalový zápas v meste stal sviatkom. Aby sa na futbal chodilo zabávať tritisíc ľudí.
V prechodnom období určite nastane pohyb v kádri. Je to prirodzený jav. Je ale predčasné hovoriť o konkrétnych menách.
Aj po stránke infrstruktúry sa posúvame dopredu. Ja ako tréner môžem povedať, že máme pre prácu vytvorené dobré podmienky.
Včera som zasial trávu na záhrade a očakávam, že zajtra ju začnem kosiť. Keď som sem prišiel nemali sme v čom trénovať, na zápasy sme chodili linkovým autobusom, hráči nemali profesionálne návyky atď. Veľa vecí sa zmenilo k lepšiemu. Buďme pyšný na to, že môžme súperiť s mestami, ktoré hrajú druhú alebo prvú ligu dlhodobo. Buďme vďační za to čo máme a nesťažujme sa na to čo nemáme.
Stačí otvoriť oči a uvidíme veci , ktoré sme predtým nevideli. Mal som škodovku 120, chcel som Feliciu, potom Fabiu potom Octaviu ..... Musel som byť pripravený na to aby som si svoje túžby vedel splniť. Človek stále po niečom túži, to je prirodzená vlastnosť. Je na ňom čo ho uspokojuje a akou formou si to vyplní. V jednom meste si kupujú drahé autá na leasing, aby tak ukázali svoj spoločenský status, ale na čerpačke tankuje za 5 eur, aby mohol urobiť jedno kolo a urobiť dojem. Za tri mesiace mu auto zoberú pretože nemá na splátky. Touto cestou nechceme ísť.