123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Jar druhej ligy začneme v Petržalke, Olejník: “Sme hrdí na to, že môžeme reprezentovať Komárno”

Jar druhej ligy začneme v Petržalke, Olejník: “Sme hrdí na to, že môžeme reprezentovať Komárno”

KFC Komárno odohrá svoj úvodný druholigový súboj v 2019 na pôde FC Petržalka. Mužstvo sa týždeň pred ligovým štartom vybralo na tréningový kemp do Maďarska.

“V maďarskej Tate sme našli vhodné podmienky na krátke sústredenie, ktoré bolo zamerané na technicko-taktickú a mentálnu prípravu družstva” – prezradil hlavný tréner “A” družstva, Jozef Olejník.

 

Na súpiskách prípravných zápasov sa objavili viaceré nové mená. Pýtali sme sa, podľa akých kritérií padol výber na súčasnú zostavu kádra a v čom zatiaľ vidí najvýznamnejší prínos nových hráčov pre tím?

“Na to aby sa hráč mohol stať súčasťou KFC je na prvom mieste úprimné chcenie jednotlivca hrať za náš klub. Jeho charakterové vlastnosti a herné zručnosti by mali spĺnať požiadavky druhej celoštátnej ligy. Nerozdeľujem hráčov na nových a starých. Vnímam družstvo ako celok ako MY ako KFC KOMÁRNO. Každý člen nášho klubu (vedenie, hráči, realizačný tím, personál) má svoju rolu a úlohu, ktorú chce splniť, aby posúval náš klub dopredu. Takže každý si môže vybrať a vyberie si aký bude jeho prínos pre tento klub.”

 

Na čo by sa mali tešiť diváci na zápasoch Komárna?

“Veľmi sa tešíme zvýšenej priazni ľudí v Komárne a okolí. Sme hrdí na to, že môžme reprezentovať Komárno v najpopulárnejšom športe a vážime si naše dresy, ktoré chceme dôstojne reprezentovať. Veľmi ďakujeme ľuďom, ktorý nás podporujú v hľadisku. Veď návštevnosť u nás sa zdvoj až strojnásobila. Za ten čas čo pôsobím v Komárne vnímam lokalpatriotizmus a lásku ľudí k tomuto regiónu. Som presvedčený, že na základe tohto poznania si ľudia cestu na štadión nájdu” – vyjadril sa náš kormidelník.

 

2. liga, 18. kolo:

FC Petržalka – KFC Komárno, 10. 03. 2019, 10:30, Štadión FC Petržalka