123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Jesenné zhrnutie – muži

Jarný výkon našich mužov bolo ako zo sna - vstali sme z mŕtvych a napriek beznádejnej situácie sme sa zachránili pred zostupom. Konečné šieste umiestnenie na konci sezóny sa zapísalo do naších dejín hrubým písmom, čím sme v očiach fanúšikov komárňanského futbalu nastavili latku pre ďalšiu sezónu veľmi vysoko. Zázračný tím sa napriek všetkým snahám nedalo držať spolu a odchádzajúcich hráčov (Špiriak, Nagy, Morócz, Bilyk, Maťašovský, Kelemen, Hovsepyan) nahradili nové tváre (Slávik, Antálek, Mikeš, Zemko, Fronc, Kollár, Ajrullahu), kým kontinuitu taktiky a hernej mentality zabezpečila nezmenená zostava realizačného tímu.

Napriek krátkej letnej prestávke a ledva jednomesačnej príprave nabral KFC impulzívny štart: po gólovej prestrelke proti Liptovskému Mikulášu sme sa ihneď dostali na čelo druhej ligy. Získaním jedenástich bodov v nasledujúcich piatich zápasoch sme vystavili vedúcu Skalicu stálemu tlaku a po triumfe nad mužstvom zo Záhoria sme v siedmom kole opäť prevzali prvé miesto. Ďalšie dve výhry boli jednoznačným znakom, že v boji o najvyššie priečky treba s mladým komárňanským tímom rátať vážne. Kým domácu prehru v deviatom kole proti Lokomotíve Košice ešte nasledovali dve ďalšie výhry, v posledných šiestich zápasoch sme štyrikrát ťahali za kratší koniec a jesennú časť šampionátu sme dokončili na štvrtom mieste. KFC so svojím priemerným vekom hráčov 21,8 tvoril druhý najmladší manšaft druhej ligy. Bodové straty úzko súviseli aj s vlnou zranení, ktoré zúžili náš káder: Zemko a Mikeš sa zranili v zápasoch proti Šamorínu a Interu, Ajrullahu sa vyradil pred poslednými kolami. Zimná prestávka prišla práve vhod aby naše mužstvo si oddýchlo a pokračovalo za prvotným cieľom: ukončiť sezónu na prvých šiestich miestach druhej ligy. Domácu tabuľku strelcov vedie náš kapitán Nurković.

Komárňanský futbal počas jesene dokázal, že podľa svojich schopností jednoznačne patrí medzi elitu súťaže, ale v niektorých parametroch sa priam stal neprekonateľným: kapacitné danosti Komárňanského mestského štadiónu sú iba dvanáste najväčšie v lige, ale v celkovom (7787) a v priemernom (865) počte divákov sme vyprodukovali štvrté najlepšie čísla, čím sme premohli aj niektoré kluby Fortuna Ligy! Ba čo viac, vďaka naším skvelým divákom nesporne vedieme štatistiku vo využití kapacít návštevníkov (87%) a dúfame, že táto tendencia vydrží aj v druhej časti sezóny!