123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Jesenné vyhodnotenie prípraviek - U11, U10, U9

Jesenné vyhodnotenie prípraviek - U11, U10, U9

Jesenné vyhodnotenie – U11

V sezóne 2018/2019 sa KFC v kategórii U11 prihlásil dvomi mužstvami do dvoch súťaží s viac než 20-imi mladými futbalovými nádejmi vo svojich radoch: kým A-čko zastupuje KFC v skupine „A“ II. ligy ZsFZ, B-čko súťaží v skupine „B“ ObFZ Komárno.

Prvý tím U11 ukončil jesennú časť II. ligy na treťom mieste. Počas desiatich zápasov sme uhrali 7 víťazstiev, 2 remízy a 1 prehru a získali sme 23 bodov. Gólová bilancia 48:7 svedčí o nezvyklej taktickej zrelosti v takej vekovej kategórii, totiž naši mladíci dostali najmenej gólov z jedenástich klubov súťaže a jedinú porážku utrpeli na ihrisku lídra tabuľky. Naším doteraz najlepším strelcom je Barnabás Szokol s 15-mi zásahmi.

Druhý tím U11 udržal 100%-nú bilanciu a s ôsmimi víťazstvami a so skóre 126:8 vedie oblastnú súťaž. Naším najlepším strelcom je Richard Pelikán s 24-mi gólmi.

V kategórii U11 nie je nedostatok detí túžiacich po futbale, o čom hovorí aj vysoká navštevovanosť tréningov. Po októbrových záverčných kolách sa tréningy presunuli do haly, aby sa začala príprava na tradičné domáce a zahraničné halové futbalové turnaje. Cieľom nášho A-čka bude v jari obhájiť pódiové postavenie z minulého roka, kým B-čko sa bude snažiť udržať si vedúcu priečku. Síce dosiahnutie priaznivých výsledkov je dôležité, avšak hlavným cieľom U11 je odovzdať čo najlepšie pripravených mladých futbalistov pre žiacke tímy KFC.

Jesenné vyhodnotenie – U10

Naši U10-nici ukončili jesennú časť šesťčlennej ligy na druhom mieste, keď našli premožiteľa iba na pôde vedúceho šampionátu zo Šale a so skóre 33:5 sú tímom s najnižším počtom inkasovaných gólov. Naším najlepším strelcom je deväťgólový Damian Szabó.

U10 ponúka športové príležitosti viac ako 20-im deťom. Tréningy prebiehajú s vysokou navštevovanosťou, ktoré sa v novembri presťahovali do haly. Nakoľko v tejto kategórii sa odohráva málo ligových zápasov, účasť a výsledky na rôznych turnajoch získavajú veľkú dôležitosť, z ktorých musíme podčiarknuť víťazstvo na turnaji Buzánszky Jenő Kupa v Győri a vynikajúce 4. miesto na domácom turnaji Slovnaft Indoors Cup. Cieľom našej dlhej zimnej prípravy bude zopakovať vlaňajší titul skupiny „A“ II. ligy ZsFZ.

Jesenné vyhodnotenie – U9U9-ka začala prípravu na sezónu s úzkym kádrom 13-ich hráčov, avšak na konci jesennej časti už mali naši tréneri k dispozícii 20 hráčov. Úvodne numerické problémy sa mohli upísať aj na prehry v prvých dvoch súťažných kolách, ale nášmu tímu sa odvtedy podarilo nájsť víťaznú formulu, vďaka ktorej figurujú na 5-om mieste tabuľky s bilanciou 6-1-3 a so skôre 40:39. Na čele 11-člennej skupiny „A“ II. ligy ZsFZ môžeme

vidieť vyrovnaný súboj, keď prvý klub je vzdialený od šiesteho klubu iba na šesť bodov. O to väčšiu hodnotu majú také úspechy, aká bola aj výhra 7:5 proti vedúcému tímu zo Šurian, ale na druhej strane o to viac nás mrzia také skraty, ako vypustenie trojgólového vedenia na trávniku Šale. Aj náš najmladší výber sa v novembri presunul do haly, aby začali prípravu na halové turnaje a jarnú časť ligovej sezóny, kde naším cieľom bude stabilizovať káder a skončiť na prvých troch miestach šampionátu.