123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Trebišovská spojka

40 rokov a dva historické momenty. Keď KFC v roku 1977 po prvý krát postúpil do Slovenskej národnej futbalovej ligy (v tom čase druhá najvyššia súťaž po federálnej Česko-slovenskej lige), naše legendárne prvé víťazstvo sa zrodilo proti mužstvu z východu (9:0). Po našom návrate do druhej najvyššej ligy v roku 2017 sme ako hostia po prvý krát plne zabodovali práve na trávniku Trebišova (0:2). Naše zápasy proti žlto-modrému družstvu sa teda navždy zapísali do našich dejín. Od záverečného kola jesennej časti druhej ligy sa síce neočakávalo ďalšie prepísanie našej histórie, ale bol veľmi dôležitým krokom pri naplňaní našich tohtoročných cieľov. Po získaní jediného bodu z troch predošlých zápasov sme vzdali našu vedúcu pozíciu v tabuľke a s prípadnou ďalšiou bodovou stratou by sme prepadli na ešte nižšie tabuľkové priečky.

Dôležitosť zápasu sa zviditelnila aj na nohách našich hráčov. Naša zostava s mnohými chýbajúcimi (Zemko, Mikeš, Ajrullahu) predviedla šedý výkon a 480 návštevníkov zápasu mohli byť svedkami vyrovnaného súboja. Na druhý polčas vykročili „fialky“ s očividnou oddanosťou vyhrať, a vďaka nádhernému gólu Samira Nurkovića z ostrého uhla sa nám podarilo vypotiť povinné víťazstvo. Náš hlavný tréner Jozef Olejník takto hodnotil zápas: „V prvom polčase sme mali dobrý úvod, potom domáci sa nakopávanými jednoduchými loptami nás troška dostali do tlaku. V druhom polčase sa náš výkon zlepšil, dali sme gól, domáci znervôzneli a potom sme si taktickým spôsobom to vedenie vedeli udržať.“

Touto výhrou sme si zabezpečili 3. priečku v tabuľke a po vysokej dubnickej prehre Skalice sme sa na dva body priblížili tímu zo Záhoria. Ďalším kolom sa začína druhá fáza súťaže: 3-ho novembra zavítame do Liptovského Mikuláša, keď proti Tatranu zoči-voči zabojujeme o pódiové miesto. Liptovský súper má nám čo odplatiť, v otvárajúcom jesennom kole sme ich totiž deklasovali výsledkom 5:1 a teda je jasné, že nás čaká mimoriadne ťažký zápas.