KFC Komárno

Kontakty

Adresa:
Športová 1
945 01 Komárno

Tel:
0904 66 42 43

Email:
info@kfckomarno.sk

Facebook

 

Ženy


     Organizácia ženského futbalu v KFC KOMÁRNO je dočasne pozastavená, z dôvodu nezáujmu resp. malého záujmu hráčok. Dievčatá hrajú iba v mužstvách prípraviek.

     Z doterajšej činnosti ženského mužstva (roky 2009 a 2010) :

     Pre činnosť ženského mužstva v našich podmienkach je vždy potrebné nájsť fanatikov resp. fanatičky. Posledný takýto pokus o vytvorenie ženského a žiackeho (dievčenského) mužstva bol urobený v roku 2009, kedy Mgr. Ľudovít Majerčík a niekoľko futbalistiek urobilo nádejný pokus, ktorý však skončil pred bránami podania prihlášky do II. ligy. Poväčšine dievčatá vo veku od 15 do 23 rokov vytvorili v tomto období jedno mužstvo, ktoré zohralo aj niekoľko neoficiálnych, prípravných zápasov najmä s prípravkami KFC Komárno. Mužstvo žien a dievčat absolvovalo aj zimnú prípravu, ale nakoniec to predsa len skončilo neúspechom. Za zmienku však stoja nižšie uvedené dva prípravné zápasy, ktoré potvrdzujú ich vážnu snahu. Z kádra neskôr hrala brankárka Vivien Csintalan aj v Nových Zámkoch (vtedy už účastníka I. ligy).

     1. prípravný zápas

    
Naše dievčatá, po zhruba trojmesačnom tréningu, nabrali odvahu a zohrali prvé prípravné stretnutie so skúsenými hráčkami z Tône, ktoré hrali futbal už asi 6 rokov.
Hralo sa v Športovej hale v Komárne 20.11.2009 vo večerných hodinách a KFC nastúpilo vo fialovo-bielych dresoch v tomto zložení :
brankárka - Csintalan Vivien 
hráčky - Bagin Tünde, Györi Bianka, Jenei Réka, Kaczkó Mónika, Leszkó Lilla, Madleniaková Alexandra, Majerčíková Regina, Némethová Izabela, Peštiová Michaela, Ortutová Kristína a Vrábel Veronika

     Zápas ukázal v čom sa musia naše dievčatá zlepšovať, ale vcelku možno vysloviť názor, že to bolo pre nich dobré a najmä veľmi osožné stretnutie. Svoje schopnosti jednoznačne potvrdili a ukázali sa v najlepšom svetle Csintalan Vivien (podľa trénera najlepšia hráčka zápasu), Madleniaková Alexandra a Ortutová Kristína (bola vekom iba žiačka !). Spoľahlivo zahrali aj Majerčíková Regina a Némethová Izabela a veľkou bojovníčkou sa ukázala Bagin Tünde. Niektorým hráčkam zväzovala nohy veľká tréma, niektorým zase slabá účasť na tréningovom procese. Povzbudzovali ich však trénerove slová : "Všetko sa však dá odstrániť a dobehnúť !"

     Mohlo sa smelo vyhlásiť, že mužstvo malo pred sebou, najmä s poukazom na vekové zloženie, veľmi sľubnú budúcnosť ! Namieste však boli trénerove slová : "Treba naďalej veľmi veľa a tvrdo pracovať, pričom každá hráčka má ešte veľké rezervy, je čo zlepšovať."
Zo základného kádra chýbali z objektívnych dôvodov, dve dôležité hráčky - Kertész Mónika a Méri Mária, ktoré sa tréningov pravidelne zúčastňovali a ukazovali sa ako veľmi kvalitné hráčky. S nimi a ešte s ďalšími posilami, ktoré sa hlásili, to mohlo byť určite ešte lepšie.
 
     Ciele pôvodnej iniciatívy sa nezmenili. Po roku usilovnej práce chceli dievčatá hrať tak, aby najmä ony mali z hry (a víťazstiev) veľkú radosť a aby sa aj pochybovači mohli iba usmievať na tom, čo dosiahli !     2. prípravný zápas

     KFC - Tôň 1:5 (0:2)
foto v časti fotogaléria !
gól KFC : Kristina Ortutová (na 1:4)
zostava : Vivien Csintalan - Anna Molnár, Izabela Némethová, Noémi Lami - Regina Majerčíková, Kristina Ortutová, Monika Kertész
striedali : Lilla Leszkóová, Angelika Slamová, Monika Fábryová
povzbudzovala : Alexandra Madleniaková 

     
Hralo sa dňa 19.6.2010 od 9.30 hod. na hlavnom ihrisku KFC Komárno. Hrací čas bol 2 x 35 min. 
Bol to vlastne druhý oficiálny prípravný zápas, ale treba priznať, že dievčatá hrali počas jari už jeden prípravný zápas s prípravkami KFC "A" ročník 1999 a 2000, ako aj dva prípravné zápasy s prípravkou KFC "A" ročník 2001.
     Zápas sa začal nešťastne, keď sme si dali v 13. minúte zápasu vlastný gól. Potom sme úspešne odolávali a v prvom polčase sme dostali po veľmi (ne)spornej ruke hráčky hostí ešte jeden gól. V druhom polčase sme sa viacej osmelili a mali sme aj šance na skórovanie. Je však pravdou, že súper bol lepší, ale pre nás bola každá vybojovaná lopta a každá šanca úspechom. V 55. minúte zápasu sme sa dočkali, keď po peknej akcii skórovala Kristina Ortutová. To bol vlastne náš "prvý oficiálny ženský gól" !
     Vcelku bolo možné zápas zhodnotiť ako úspešný, napriek možno vysoko vyzerajúcej prehre. Opäť spoľahlivo zachytala brankárka Vivien Csintalan, výborná bola v obrane Izabela Némethová, ktorá si našla "správny post". Spokojnosť bolo možné vysloviť aj s hrou Kristiny Ortutovej, Moniky Kertész a Reginy Majerčíkovej. Ostatné dievčatá mali opäť možno aj veľkú trému, ale všetky mali predpoklady zlepšovať sa tak, ako si to predsavzali už v zimnej príprave. Futbal je totiž kolektívna hra, je to hra pre radosť !