Organizácia ženského futbalu v KFC KOMÁRNO je dočasne pozastavená, z dôvodu nezáujmu resp. malého záujmu hráčok. Myšlienka reálne fungujúceho ženského mužstva v KFC však v žiadnom prípade ešte neskončila.

• žiačky 12 až 15 ročné (nedostatočná aktívna účasť)
  • ženy 15 a viac ročné (v súčasnosti sa aktívne zapájajú do tréningového procesu v Nových Zámkoch a Tôni 2 hráčky z bývalého základného kádra mužstva žien, ktoré sa nádejne tvorilo)
     Z doterajšej činnosti :

1. prípravný zápas

Naše dievčatá, po zhruba trojmesačnom tréningu, nabrali odvahu a zohrali prvé prípravné stretnutie so skúsenými hráčkami z Tône, ktoré hrajú futbal už asi 6 rokov.
Hralo sa v Športovej hale v Komárne 20.11.2009 vo večerných hodinách a KFC nastúpilo vo fialovo-bielych dresoch v tomto zložení :
brankárka - Csintalan Vivien
hráčky - Bagin Tünde, Györi Bianka, Jenei Réka, Kaczkó Mónika, Leszkó Lilla, Madleniaková Alexandra, Majerčíková Regina, Némethová Izabela, Peštiová Michaela, Ortutová Kristína a Vrábel Veronika

Zápas ukázal v čom sa musia naše dievčatá zlepšovať, ale vcelku možno vysloviť názor, že to bolo pre nich dobré a najmä veľmi osožné stretnutie. Svoje schopnosti jednoznačne potvrdili a ukázali sa v najlepšom svetle Csintalan Vivien (podľa trénera najlepšia hráčka zápasu), Madleniaková Alexandra a Ortutová Kristína (je vekom iba žiačka !). Spoľahlivo zahrali aj Majerčíková Regina a Némethová Izabela a veľkou bojovníčkou sa ukázala Bagin Tünde. Niektorým hráčkam zväzovala nohy veľká tréma, niektorým zase slabá účasť na tréningovom procese. Všetko sa však dá odstrániť a dobehnúť !

Možno smelo vyhlásiť, že mužstvo má pred sebou, najmä s poukazom na vekové zloženie, veľmi sľubnú budúcnosť ! Treba však naďalej veľmi veľa a tvrdo pracovať, pričom každá hráčka má ešte veľké rezervy, je čo zlepšovať.
Zo základného kádra chýbali z objektívnych dôvodov, dve dôležité hráčky - Kertész Mónika a Méri Mária, ktoré sa tréningov pravidelne zúčastňovali a ukazujú sa ako veľmi kvalitné hráčky. S nimi a ešte s ďalšími posilami, ktoré sa už hlásia, to bude určite ešte lepšie.

Ciele našej pôvodnej iniciatívy sa nezmenili. Po roku usilovnej práce chcú dievčatá hrať tak, aby najmä ony mali z hry (a víťazstiev) veľkú radosť a aby sa aj pochybovači mohli iba usmievať na tom, čo dosiahli !

2. prípravný zápas

KFC - Tôň 1:5 (0:2)
foto v časti fotogaléria !
gól KFC : Kristina Ortutová (na 1:4)
zostava : Vivien Csintalan - Anna Molnár, Izabela Némethová, Noémi Lami - Regina Majerčíková, Kristina Ortutová, Monika Kertész
striedali : Lilla Leszkóová, Angelika Slamová, Monika Fábryová
povzbudzovala : Alexandra Madleniaková

Hralo sa dňa 19.6.2010 od 9.30 hod. na hlavnom ihrisku KFC Komárno. Hrací čas bol 2 x 35 min.
Bol to vlastne druhý oficiálny prípravný zápas, ale treba priznať, že dievčatá hrali počas jari už jeden prípravný zápas s prípravkami KFC "A" ročník 1999 a 2000, ako aj dva prípravné zápasy s prípravkou KFC "A" ročník 2001.
     Zápas sa začal nešťastne, keď sme si v 13. minúte dali vlastný gól. Potom sme úspešne odolávali a v prvom polčase sme dostali po veľmi (ne)spornej ruke hráčky hostí ešte jeden gól. V druhom polčase sme sa viacej osmelili a mali sme aj šance na skórovanie. Je však pravdou, že súper bol lepší, ale pre nás bola každá vybojovaná lopta a každá šanca úspechom. V 55. minúte zápasu sme sa dočkali, keď po peknej akcii skórovala Kristina Ortutová. To bol vlastne náš "prvý oficiálny ženský gól" !
     Vcelku možno zhodnotiť zápas ako úspešný, napriek možno vysoko vyzerajúcej prehre. Opäť spoľahlivo zachytala Vivien Csintalan, výborná bola v obrane Izabela Némethová, ktorej sme asi našli "jej správny post". Spokojnosť možno vysloviť aj s hrou Kristiny Ortutovej, Moniky Kertész a Reginy Majerčíkovej. Ostatné dievčatá mali možno aj veľkú trému, ale všetky sa budú určite ešte zlepšovať tak, ako sme si to predsavzali už v zime, veď futbal je hra, je to hra pre radosť.